bobbyj

ApexDC ++ 1.1.0 Final

18 posts in this topic

Здравейте.

Преди малко си ъпдейтнах Апекса с последната версия 1.1.0 Final

Наистина има доста подобрения,но въпросът ми е:

Аз ли не виждам от къде или е бъг, но не мога да си включа Media Toolbar-a за Winamp-a?

Всичко друго на пръв поглед работи перфектно :)

Поздравявам екипа за новия ъпдейт :)

Share this post


Link to post

И моя крашна , не иска да ме конектне към нито един хъб :)

ПС:грешката е моя !

Иначе и аз нямам толбар за медия плеъра :)

Share this post


Link to post

Здравейте!

Тази версия е ApexDC++ V:1.1.0 е БЕТА!!! Тя е следващото ниво след финалната ApexDC++ V:1.0.1. В новата версия е махнат Тулбара - касетофона. Спама на някой от ползваните плеъри става с командата /w на общия или личния чат. АpexDC++ е единствената програма за Р2Р - DC++, която изчиства всякакви бъгове и проблеми, именно в това се състои и нейното развитие. Подготвят се в момента разнообразни плъгини за менютата. Очаквайте продължението в развитието на любимата ни програма за DC++ - ApexDC++! :)

Edited by TheJackal

Share this post


Link to post

Здравейте!

Тази версия е ApexDC++ V:1.1.0 е БЕТА!!! Тя е следващото ниво след финалната ApexDC++ V:1.0.1. В новата версия е махнат Тулбара - касетофона. Спама на някой от ползваните плеъри става с командата /w на общия или личния чат. АpexDC++ е единствената програма за Р2Р - DC++, която изчиства всякакви бъгове и проблеми, именно в това се състои и нейното развитие. Подготвят се в момента разнообразни плъгини за менютата. Очаквайте продължението в развитието на любимата ни програма за DC++ - ApexDC++! :unsure:

Да, с /w става и без тулбара :)

Благодаря :crying:

Понеже в прозореца който се отваря с бутона "Update check" пише:

*** 1.1.0 Final ***

Announcing the stable version of 1.1.

Featuring some long awaited fixes and improvements.

Click "Download" if you wish to try it out.

затова си помислих,че това е финална версия.Явно не е. :crying:

Дано скоро дойде и финалната 1.1.0

Share this post


Link to post

Здравейте отново! :D

Значи програмката (1.1.0) е сурер, държи се превъзходно за сега. :(

Това е най добрия ДЦ клиент според мен, пробвал съм и други, но тази работи най леко с моя старичък ПК.

Вчера ми дойде една идея, даже две във връзка със следващите версии.

Значи първата е:

Когато от сърч ми излезне списъка с файловете, тези които вече ги имам в шеър-а си, излизат с зелен надпис.Това добре.Обаче според мен щеше да е още по добре ако изписваше и пътя към тях (Path), за да мога по лесно да се ориентирам къде са по твърдите ми дискове. С каква цел? Ами ако примерно съм изтеглил от даден албум половината песни, и след известно време тръгна да свалям останалите,естествено че ще искам да са в същата папка.Въвеждам в търсачката името на албума и в прозореца с резултатите ми излизат в зелено тези ,които вече съм свалил и имам, но аз вече съм забравил в кой диск ми е папката с албума и пада страхотно дълго и мъчително търсене.Мисълта ми беше, че ако изписваше и пътя до файловете, които вече имам (с зелен цвят), щях много бързо и лесно да укажа къде да се изтеглят останалите.Много по удобно ще е наистина.

Другата ми идея е:

Когато кликна от File -> Open own list, ми се отваря прозореца с моите шеър-нати файлове. Когато примерно кликна с дясно копче върху определен файл, примерно mp3, нямаше да е лошо в падащото меню освен другите опции, да има и един "Open", за да може човек директно от ДЦ клиента да си преглежда файловете,които е шеър-нал, един вид нещо подобно на Windows Explorer.

Съжалявам ако съм бил твърде дълъг в поясненията си, но според мен това са много добри идеи за следващите версии на Апекс-а.Предполагам всички биха се съгласили с мен.Споделете тези идеи с екипа, който разработва Апекс-а.

Благодаря за вниманието!

Успех и късмет желая на всички :)

До скоро ;)

Share this post


Link to post

Здравей!

Отностно двата въпроса:

Отговор на първи въпрос: Отвори Settings / Downloads / Directories ===> в първия прозорец пита: "Къде да сваля?", а във втория: "Къде да продължи прекъснатото сваляне?". Не е зле да бъдат посочени едакви директории или една и съща папка в която да се свали желаният файл. Всички програми за DC++ помнят къде автоматично да свалят!

Отговор на втори въпрос: Идеята ти не е никак лоша! Но, има такъв плъгин, който в момента се тества. За сега може да ползаваш този програма "AVIPreview.exe".

P.S. Ето програмката и БГ превода за менюто на ApexDC++. :(

ApexDC.1.0.1.Bulgarian.Translation.Beta.by.SHERIFA.xml

AVIPreview_026a.zip

Share this post


Link to post

Здравей!

Отностно двата въпроса:

Отговор на първи въпрос: Отвори Settings / Downloads / Directories ===> в първия прозорец пита: "Къде да сваля?", а във втория: "Къде да продължи прекъснатото сваляне?". Не е зле да бъдат посочени едакви директории или една и съща папка в която да се свали желаният файл. Всички програми за DC++ помнят къде автоматично да свалят!

Отговор на втори въпрос: Идеята ти не е никак лоша! Но, има такъв плъгин, който в момента се тества. За сега може да ползаваш този програма "AVIPreview.exe".

P.S. Ето програмката и БГ превода за менюто на ApexDC++. :(

Да, това за прекъснатото сваляне го знам (D:\ApexDC++\Incomplete\), мисълта ми беше друга,явно не съм обяснил добре.

Значи исках да кажа при положение ,че не съм прекъснал тегленето по средата на файла, всичко се е свалило от дадената папка.След време обаче юзъра от който съм теглил или някой друг юзър в хъба е добавил нови папки със същото име в своя шеър ( примерно папката "ABC...Euro-Italo-Disco" и аз съм свалил от нея до " ABC...Euro-Italo-Disco vol.022", обаче юзъра или някой друг после е добавил от "ABC...Euro-Italo-Disco vol.023" нататък ... )

Като излезе в търсачката резултата за ABC...Euro-Italo-Disco, за да видя дали има нови компилации, моите файлове които вече съм свалил някъде по хардовете са в зелено, но не излиза пътя до тях, за да мога директно новите да ги пусна да се свалят при старите.

Или с две думи ,защото стана много сложно, би било добре ако файловете , които са с зелен текст, до тях да изписва и пътя до устройството на което се намират ( J:\Music\Eurodance\90s\ и т.н ). Мисля, че бях я виждал тази опция в други ДЦ клиенти.Така става много по лесно ориентирането и се избягва после прехвърлянето от един диск в друг.

Дано съм обяснил по добре сега :) Надявам се.

Share this post


Link to post

Именно поради тази причина са й "ТТН" - файловете, за това когато търсиш и някой файлове се оцветят в зелно показва , че и ти ги имаш някъде по хардовете си. :(

Share this post


Link to post

Да, точно това искам да мога да виждам къде ги имам по хардовете си от самия Апекс, иначе трябва да ползвам търсачката в уиндоуз-а :( , а хич не ми се нрави. :D

Хех,страхотия стана голяма :D;)

Благодаря ти за отделеното време.

Успех :)

Share this post


Link to post

Е добре де на кой му пречи Media бутончето,че го махна?

И аз си обичам старите команди: dir, rn, tree и т.н. но не харесвам Линукс.

Много трудно се обяснява на обикновения юзер, че трябва да въведе наклонена ДабълЮ Ентер. БабълЮ какво? - пита той. Онази отляво на Е-то. Ааааа стана, мерси пич. И след половин час пак те пита: извинявай ма забравих наклонена какво си беше?

Сериозно питам поради каква причина са махнали бутона? Zlobomir питай, да не ги подхвана аз на английски :shifty:

Ако трябва ще повдигнем петиция за връщането му. Или на съд в Хага в защита на дискриминираните бутони. :huh:

Иначе Браво най-после виртуални папки. Няколко години я чакам тази екстра :)

И подтема на Български. Работата сериозна :)

Share this post


Link to post

До колкото ми е известно, бутончетата за Медиатулбара бяха премахнати по следната причина - ползване на доста голям ресурс от самата програма АpexDC++. Подготвя се набор от плъгини и предполагам, че ще има нещо подобно. :huh:

Edited by TheJackal

Share this post


Link to post

Еми не съм съгласен. Бутончето се състои от две анимирани картинки и извикване на съответната функция на самия клиент еквивалентна на /w.

Приблизително 20к памет и 5 реда сорс код. До някъде се съгласявам, че самото управление на плеърите е възможно да взема повече ресурси. Но аз говоря само бутончето дето оспамва чата на хъба и ги превъща на дискотеки. Съгласен съм даже, че чрез плъгини ще има по-голямо разнообразие от подържани плеъри примерно. Този набор от плъгини я излезе я не излезе до година-две. Засега са само в сферата на пожеланията, нищо реално. Абе недомислица според мен. Но кой ли ти обръща внимание :huh:

Share this post


Link to post

Май по-добре тези, дето чаткат нещата, да видят точно source code-а на именно този Media Toolbar, да потестват малко и чак тогава да са категорични в изводите си. Аз лично относно този проблем ( за някои не ) не заемам никаква позиция, неутралност.

Share this post


Link to post

Здравейте приятели.

Искам да попитам, къде мога да видя значението на иконите които седят до ник нейма в юзър листа?

По специално ме интересува тази,post-12577-1214493810_thumbjpg

Благодаря предварително

:)

Share this post


Link to post
Link -> 1.1 Warning Icon - 5 kilobits (0 < 1 kB/s)

Share this post


Link to post

Не ми харесват тия, които искат да теглят, без да са споделили файлове. Възможно ли е да бъдат баннати, има ли такава възможност в настройките? Гледам, че в модифицирания АпексДЦ е възможно.

6416f8e8c4da.jpg

Share this post


Link to post

От IPGuard-а, стига да им знаеш IP-то :).

Share this post


Link to post

Здравейте :(

Относно Медия туулбара - Злоби пита, и даже зачезнах, това беше една от причините, освен хоризонталния чат. И аз не вярвам да хаби ресурси. Освен Апекс, има и други клиенти, които се развиват Джак, не можем да твърдим такива неща. :crying:

Относно бан/блок за малък шер - не се изживявайте като оунери в чужд хъб. :) Това си е работа на оунера и се прави хъб сайд.

Share this post


Link to post