Sign in to follow this  
Followers 0
TheJackal

Идея отностно личния чат

10 posts in this topic

Здравейте!

Седейки и чоплейки по любимия ни ApexDC++ и сравнявайки последните версии на RSX++ / zK++ / StrongDC++ / jkDC++ ми хрумна следната идея: когато се ползва лучния чат - РМ, узера да се оцветява в цвета на админите. Това до някъде ще помогне на тези които незнаят как да си направят по-голямата част от настройките на клента DC++, а също ако има повече от едина отворена лична страница за чат - не всеки поглежда как се променя иконата на ApexDC++ в случея добре известният ни плик за писма който се появява. :rolleyes:

Share this post


Link to post

Не, мен ще ме обърка. Нека си има различни цветове. Който нещо не знае, да се научи.

Share this post


Link to post

Честно да кажа - ептен нищо не разбрах от тази "идея".

Share this post


Link to post

Идеята е много проста. На декстопа долу в ляво на мястото на иконата на ApexDC++ при РМ се появява плик - писмо. Снимка 1 и 2. На снимка 3 е показан цвета на админите, в случая - жълт, а на снимка 4 с узера с който имаме РМ е също оцветен в цвета на админите - жълт. Мисълта ми е, че не всеки поглежда какво става с декстопа, а и ако има личен чат с повече приятели и отворени хъбове нещата стават по този начин много по лесни. Твърдя го от личен опит. :) :)

post-4970-1205854242_thumb.jpg

post-4970-1205854273_thumb.jpg

post-4970-1205854303_thumb.jpg

post-4970-1205854332_thumb.jpg

Edited by TheJackal

Share this post


Link to post

Нали затова направи звуци?

Share this post


Link to post

Да, така е Zlobomir. Скоро ще има и нови. Но повечето ползващи DC++ непонасят звуците - считат ги за дразнител. А това което предлагам е почти във всички нови версии на DC++ клиентите и по-точно тези които са за ОР. :)

Share this post


Link to post

Нямам против, ако е опция и ако цвета не е "като на ОП", а по избор.

Share this post


Link to post

Да по избор е цвета, но в повечето случаи го дават настроено на цвета на ОР - предполагам за да контрастира с останалите цветове.

Share this post


Link to post

Поискано в английския раздел...

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  
Followers 0