ariel

redjanje downloada

5 posts in this topic

E da vas pitam dal je u apexu moguce da se namesti da posle zavrsetka dowloada nekog fajla pocne skidati drugi koji si mu zadao.

npr. u download queue ima 10 epizoda neke serije i ti namestis da kad skine jednu, pocne da skida drugu.

Ovako moram da ih sve pauziram. Pa kad se skine jedna epizoda, onda odpauziram drugu.

Ali kad skidas tri serijala neke serije nije bas zgodno, a i odes negde i on skine jednu a druge ostanu pauzirane....

Share this post


Link to post

Takva neka opcija bi bila korisna, da mozes da odredis redosled datoteka za DL.

Ovako mozes da to resavas tako sto ces smanjiti broj datoteka koje se mogu istovremeno preuzimati. OPcija se nalazi u File / Settings / Donwloads pa Maximum simultanous files. Ako tu stavis 1 onda ce Apex da DL-uje jednu po jednu datoteku. Ja obicno drzim mali broj, dva-tri, zavisno kojom brzinom se skidaju datoteke, jer vis volim da brze skida jednu datoteku, nego sporo 15.

Share this post


Link to post

A moze onda da bude problem da mi po ponovnom paljenju apex-a pocne skidati drugi fajl a ne onaj koji je skinuo do npr 48%. Znaci da opet nemam potpunu automatizaciju.

testiracu tu foru sa jednim dl slotom , mada mislim da ce mi prouzrokovati neke druge smetnje. tj opet cu morati da uplicem ruke da bi islo ko podmazano.

hvala :P

Share this post


Link to post

Може и другачије. Иди у Settings, па на Downloads, па у одељку Limits нађи где каже Maximum simultaneous files. Ту стави број 1, тако ће ти увек скидати само по један фајл. То додуше није прави enqueue јер не можеш да одређујеш којим редоследом ће ти се скидати фајлови, али ако ти није битан редослед, него да само иду један по један фајл, онда ради к'о змај.

Share this post


Link to post