Milance

Problem sa sporim downloadom na Apexu!

4 posts in this topic

Vec dugo imam problem sa sporim downloadom programa samo sa Apexa.Probao sam sve zive stvari i nista nije pomoglo,od provere firewall-a do optimizacije registry baze.Kompjuter mi je cist od virusa,koristim bezicni internet,trenutno 128kb/sec paket,znaci trebala bi brzina da mi bude oko 15 kb/sec,a meni ne prelazi nikad vise od 3kb/sec.Znam da to zavisi od brzine uploada drugih korisnika,ali je gotovo nemoguce da svi budu prezauzeti u svako doba dana i noci,tako da tvrdim da to nije problem.Imam instaliran Windows XP SP2 sa svim mogucim zakrpama.Da li moze neki strucnjak da mi ukaze na problem i pomogne da ga ikako resim?Veoma sam zahvalan unapred!!!!

Share this post


Link to post

Da li isti problem imas i sa drugim DC klijentima ili samo sa Apex-om?

Najverovatnije je ipak, da tvoj provajder ogranicava p2p protokole a sa njima i DC.

Share this post


Link to post

Ja mislim da nije do provajdera i da on ne ogranicava,platio sam flat tarifu sto znaci da nema ogranicenja,barem su mi tako rekli.A i znam da nije do toga posto sam ranije imao extra protok preko apexa,a sada odjednom ne.Poslusao sam jednog programera koji je rekao jednu caku za ubrzanje internet surfinga,tako sto sam izbrisao jedan kljucic u registru bazi i stvarno od tada brze surfujem netom,ali sam mozda ostetio nesto u vezi downloada.Da li moze to biti problem?Clan sam na dva huba "Veselo srce" i Union network".Kako treba da podesim opciju za speedlimit.Sta treba da napisem i General opciji,gde pise "line limit",koliko tu treba da stavim Mbit/sec,ako je moja tarifa recimo 128kb/sec?Da li je to mozda problem?

Share this post


Link to post

To sto imas Flat paket ne mora nista da znaci jer neki provajderi blokiraju portove i/ili usporavaju saobracaj na raznim p2p mrezama ukljucujuci DC++. Mozda si ukljucio opciju "Limit transfer speeds" (Advanced>Limits)?

U General tabu postoji samo opcija line speed a nema line limit, i koliko je meni poznato to sluzi iskljucivo informativno ljudima koji skidaju od tebe.

Share this post


Link to post