VlaJe

Problem

12 posts in this topic

Stalno mi izlazi posle izvesnog vremena kad koristim Apex gde moram da ga restartujem i posle par desetina minuta opet se desi isto! Koristim onu "stabilnu" verziju 0.4.0... Evo slike problema na http://img243.imageshack.us/img243/3310/untitledar2.jpg

Probao ceo reinstal aplikacije,pa se opet to desilo, pa sam skroz obrisao Apex i instalirao PeerWeb umesto njega i ovog momenta mi je opet puklo na isti način! Zaista nemam pojma šta više da radim!

Share this post


Link to post

Greska ti je negde sasvim drugde verovatno,mislim da ces morati da reinstaliras ceo windows.Ili klikni na COPY EXEPTION i prebaci (paste) ceo taj tekst ovde da neki strucnjak vidi da li moze da ti pomogne!

Share this post


Link to post

Po svemu sudeci to nema veze sa ApPexDC-om. Nego proveri memoriju, posto je moguce da je ona problem. Najverovatnije Apex tokom rada, uzima pomalo memorije i onda nabode na deo memorije koji je neispravan. S obzirom da ti se desava i sa StongDC-om, sigurno nije do programa.

Share this post


Link to post

Greska ti je negde sasvim drugde verovatno,mislim da ces morati da reinstaliras ceo windows.Ili klikni na COPY EXEPTION i prebaci (paste) ceo taj tekst ovde da neki strucnjak vidi da li moze da ti pomogne!

Kako da proverim memoriju? Istina je da sam menjao memoriju pre par dana i digao na 1 GB, a ovo mi stoji u delu vezanom za RAM... U attacment-u je slika...

post-5002-1182343568_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ovo ti je virtuelna memorija na slici.

Fizicki ti je mozda nesipravna memorija tj modul! A mozda samo windows (po obicaju) ne zna da se izbori sa novim harderom.GOLD MEMORY test ti je koliko je meni poznato naljbolji za testiranje svakog sektora RAM memorije.Ili samo izvadi memoriju sto si stavio (modul) i probaj ponovo. I ako onda radi onda pravac nazad u ducan na relamaciju!

Share this post


Link to post

Ovo ti je virtuelna memorija na slici.

Fizicki ti je mozda nesipravna memorija tj modul! A mozda samo windows (po obicaju) ne zna da se izbori sa novim harderom.GOLD MEMORY test ti je koliko je meni poznato naljbolji za testiranje svakog sektora RAM memorije.Ili samo izvadi memoriju sto si stavio (modul) i probaj ponovo. I ako onda radi onda pravac nazad u ducan na relamaciju!

Pazi, ako je do memorije onda bi se to i odrazilo na neku drugu aplikaciju, ne samo na Apex ili trenutno PeerWeb koji koristim ili nisam u pravu. Samo sa njima problem imam... Sad ću da skinem GoldMemory ili memtest86 i da vidim šta je po sredi... Ovo me stvarno više smara, čak sam bio i Windows reinstalirao i isto se događa!

Share this post


Link to post

Probaj neki DC koji nije baziran na StrongDC++ (Apex i Peerweb jesu!)

Share this post


Link to post

I još kad bi mi neko pojasnio malo detaljnije kako da startujem GoldMemory ili memtest86 pošto sam se malo zbunio...

Share this post


Link to post

Hello,

Since VlaJe speaks English, I allow myself to use it in here, trying to help... feel free to translate/delete this later on.

http://www.memtest86.com/

Floppy/CD boot recommended, rather than live test on Windows.

And here is smth for GoldMemory:

http://www.goldmemory.cz/

Share this post


Link to post

U attacment-u je slika...

VlaJe po screenshotu se vidi da je u pitanju Windows Vista? o.0 Btw., Alt+PrintScrn daje samo aktivan prozor, a PNG daje cistiju sliku:

untitled99gk2.th.png

hm izgleda je ipak samo tema za xp? :F

Edited by bïöµï¢

Share this post


Link to post

VlaJe po screenshotu se vidi da je u pitanju Windows Vista? o.0 Btw., Alt+PrintScrn daje samo aktivan prozor, a PNG daje cistiju sliku:

untitled99gk2.th.png

hm izgleda je ipak samo tema za xp? :F

Meni se desava identicna stvar kao i tebi ali me zanima kako si resio problem ako te ne mrzi da mi objasnis

Naime ja sam instalirao prvo vistu x64 pa sam imao problem, posle toga je masina radila nekoliko meseci na xp-u 32bitnom pa sam sada instalrao ponovo Vistu ali 32bitnu i opet isto pada posle par minuta u proseku

Ako si resio problem napisi mi kako ako nisi i to bi bilo lepo da napomenes

Share this post


Link to post